ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Шокін – не Піскун, але все може бути

Шокін знову реально націлився на крісло Генпрокурора. Про це свідчить його позов до суду, який є в розпорядженні ОРД. При цьому до бажаної посади Шокін йде наполегливо і цілеспрямовано. Перший його позов з приводу поновлення на посаді Генпрокурора у грудні минулого року ВАСУ залишив без розгляду через те, що Шокін пропустив встановлений законом строк звернення до суду. Тоді експерти прогнозували, що Шокін не зупиниться у своєму пориві сісти у високе, м’яке і дохідне крісло.

Власне, так і сталося – Шокін повторно звернувся до ВАСУ і останній прийняв його позов. Останнє є дещо дивним, оскільки той же ВАСУ перший раз не знайшов підстав для поновлення Шокіну строку звернення до суду. Можливо, тоді щось не спрацювало.

ГПУ вустами свого прес-секретаря Сарган вже встигала заявити, що позов Шокіна «не має ніякої перспективи, тому що Віктор Шокін не зможе вже повернутися в крісло генпрокурора. Не було таких прецедентів, щоб суд скасував рішення ВР».

Треба сказати, що пані прес-секретар, яка вочевидь висловила позицію свого шефа – діючого Генпрокурора Луценка, у своєму твердженні помилилася двічі. По-перше, прецедентів визнання незаконними і скасування судом рішень Верховної рада є маса. По-друге, позов Шокіна має реальну перспективу навіть лише з огляду на приклад Піскуна, який через суд повертав собі посаду Генпрокурора аж двічі.

Насправді судова перспектива спроби Шокіна вдруге зійти на прокурорський п’єдестал залежить від тих рушіїв, які зумовили появу його позову. А саме від того, чиєю є ця «гра». Якщо це гра президента, який бачить для Луценка інше майбутнє і хоче на посаду генпрокурора повернути свого давнього, близького і вірного приятеля, то позитивне судове рішення можна прогнозувати, як кажуть, на всі сто. І такої версії не можна відкидати хоча б тому, що Шокін завжди діяв у фарватері інтересів Порошенка і у ключових питаннях не був самостійною фігурою. Якщо ж Шокін у даному разі є «сам собі режисер» (що видається малоймовірним), то з такою ж переконаністю можна прогнозувати негативне судове рішення.

Звертає на себе увагу той факт, що Шокін у політичному просторі «ожив» після зміни президента США. Ця держава для долі Шокіна є дуже важливою. Адже з нею його пов’язують серйозні особисті інтереси. Відомо також, що адміністрація Обами доклала максимум зусиль, щоб Шокін «пішов» з посади Генпрокурора (про що, до речі, Шокін прямо вказує у своєму позові). Натомість прихід Трампа «вніс» у Шокіна надію на велику перспективу. Саме після перемоги Трампа на президентських виборах Шокін подав свій перший позов до ВАСУ, а потім здійснив поїздку на інавгурацію нового американського президента. Крім того, як стверджують поінформовані джерела, Шокін у колі свого оточення поширюється про те, що нова адміністрація президента США виступає за повернення його на посаду Генпрокурора України. І у цьому вбачається своя логіка, оскільки Шокін «постраждав» від політичних опонентів Трампа, які програли вибори.

Зрештою, рішення ВАСУ буде лакмусовим папірцем – воно безпомилково вкаже на справжні рушійні сили другого походу Шокіна на найвищу прокурорську посаду. Суд ніколи, а тим паче зараз – після вдало проведеної президентом судової реформи – не піде на таке рішення без відмашки зверху.

Однак наразі цікавим є те, чим саме аргументує Шокін незаконність свого звільнення. Бо досі експерти, політики, журналісти висловлювали лише свої припущення як щодо мотивації дій Шокіна, такі щодо аргументації ним своїх претензій на повторний захід у ГПУ.

Ознайомлення з позовом Шокіна свідчить, що ці аргументи насправді є цікавими і в контексті тих подій, які були пов’язані зі звільненням Шокіна, і з точки зору особливостей характеристик самого позивача. З позову перед нами постає зовсім інший Шокін – сміливий правдолюб, для якого головним є закон і тільки закон. Не дивлячись на посади і особи. З президентом Порошенком включно. Останнього Шокін у позові «рубить» по-чорному – чого раніше ніяк не спостерігалось.

У своєму позові Шокін «б’є» як на незаконність постанови Верховної ради від 29 березня 2016 р., так і незаконність указів президента (від 3 квітня та 23 червня 2016 р.) про його звільнення.

Незаконність постанови Верховної ради Шокін вбачає у трьох основних моментах, а саме в:

1) порушенні процедури голосування депутатів за його звільнення. Це порушення полягало, зокрема, у тому, що четверо депутатів не голосували за його звільнення, в це за них зробили їх колеги (нагадаємо, що результати голосування постанови про звільнення Шокіна з посади Генпрокурора були такими: «за» проголосувало 289 депутатів, «проти» – 6, утрималось – 4, не голосували – 40;

2) порушенні парламентом термінів розгляду питання про звільнення Шокіна. Позивач вказує на те, що пропозиція президента про його звільнення датована 19 лютого, зареєстрована у парламенті 22 лютого, а розглянута Верховною радою з прийняттям відповідної постанови 29 березня 2016 р. Шокін вважає, що парламент незаконно затягнув розгляд його питання, оскільки мав це зробити у десятиденний строк. І ні дня більше. Це при тому, що десятиденний строк у парламентському Регламенті визначено лише для розгляду питання щодо надання згоди на призначення на посаду Генпрокурора, а для розгляду питання про звільнення з цієї посади жодного строку не встановлено. Але Шокін категорично наполягає на тому, що його питання мало бути вирішене у парламенті не пізніше, ніж у десятиденний строк. Правда, як можна було дотримати цей строк з огляду на те, що у цей час він перебував у відпустці, Шокін не пояснює. Хоча саме це фактично унеможливлювало вирішення цього питання. Верховна рада звільнила Шокіна тоді, коли він вийшов з відпустки;

3) не зазначенні у постанові ВР підстав звільнення. Справді у постанові йдеться про те, що надати згоду на звільнення резидентом Шокіна з посади Генрокурора. Але Конституція іншого й не вимагає – вона лише передбачає, що парламент надає згоду на призначення та звільнення Генпрокурора. Однак, Шокін вважає по-іншому і навіть допускає категоричне твердження (у що складно повірити), що не зазначення у поданні до Верховної ради посилання на підставу його звільнення є «проявом небажання Глави Держави бачити на цій посаді Позивача», себто його – Шокіна. Хоча тоді очевидним було зовсім інше, а саме небажання Порошенка позбавлятися «свого» Генпрокурора. Президент усіляко затягував це рішення і навіть указ про звільнення підписав не відразу після отримання згоди парламенту. Але Шокін сьогодні це трактує по-своєму.

Так само указ президента про своє звільнення Шокін вважає незаконним з кількох підстав.

По-перше, у тому, що в указі, як і в постанові ВР, не зазначено підстав звільнення: у першому указі від 3 квітня 2016 р. було написано просто – «звільнити». Сьогодні це дає підстави Шокіну говорити про те, що цей указ «не містить фактичних підстав – власного бажання Позивача на дострокове припинення повноважень на адміністративній посаді Генерального прокурора або офіційно встановлених незадовільних результатів його роботи на цій посаді»;

По-друге, Шокін стверджує, що подав заяву про звільнення за власним бажанням не з власної волі, а під «тривалим потужним психологічним тиском». З шокінського позову випливає, що цей тиск на нього чинив президент Порошенко, на якого, у свою чергу, тиснули США в особі віце-президента Байдена. По суті, Байден вимагав від Порошенка звільнення Шокіна в обмін на виділення Україні кредиту в 2 млрд доларів США. Відтак, як вважає Шокін, «такі дії віце-президента США Дж. Байдена є неправомірними та порушують принцип невтручання у внутрішні справи держави як одного з основних принципів сучасного міжнародного права».

Напевно, після процесу у ВАСУ з поновлення на посаді Генпрокурора треба очікувати кримінальних процесів стосовно Порошенка і Байдена за звинуваченням їх у вчиненні такого злочину як втручання у діяльність працівника правоохоронного органу (ст. 343 КК України). А якщо це втручання супроводжувалось відповідним погрозами, то ще й за ст. 345 КК, яка передбачає відповідальність за погрозу працівнику правоохоронного органу. Можливо, Шокін вже й подав відповідну заяву про вчинення злочину цими особами і за нею проводиться відповідне розслідування (на жаль, не має можливості перевірити це у прокурорському реєстрі).

У позові Шокін пише, що тривалий час він не піддавався тиску (граніт!!!), але потім не витримав «представницького, сильного, інтенсивного, вказівного, стверджуючого, стійкого, стабільного впливу» на його психіку і… здався (якщо не сказати по-іншому). А відтак в результаті стійкого бажання президента звільнити його і пов’язаного з цим ажіотажу «вимушений був 19.02.2016 під тиском зазначених обставин подати заяву про звільнення із займаної посади за власним бажанням». І це дало Шокіну зробити висновок, що його звільнення відбулося «по політичним мотивам, а не за його власним бажанням». Іншими словами, заяву писав на звільнення за власним бажанням, але власного бажання не висловлював. І упродовж року про це мовчав, а зараз прозрів…

Шокін наводить ще один дуже цікавий аргумент на свою користь. З посиланням на свідчення втікача-нардепа Онищенка він вказує, що голосування за його відставку з посади Генпрокурора супроводжувалося підкупом депутатів. З цього приводу шокінський адвокат навіть зробив запит до ГПУ, щоб з’ясувати як іде розслідування цих фактів. Варто нагадати, що Онищенко в одному зі своїх останніх інтерв’ю заявив буквально таке: «Все это время я лично проводил “мотивацию” отдельных депутатов, вел переговоры, передавал деньги. В результате в конце марта мы получили “правильное” голосование и парламент таки отправил Шокина в отставку». При цьому він повідомив, що у нього є відповідні записи даних фактів, які він передав спецслужбам США.

Вказані та деякі інші обставини стали підставою для подання Шокіним до суду позову про визнання незаконними постанови Верховної ради про надання згоди на його звільнення та указів президента про його звільнення.

Крім того, Шокін вимагає фактично поновити його на посаді, що свідчить про серйозність його намірів знову стати Генпрокурором.

І якщо проаналізувати події, які мали місце у зв’язку з приходом Шокіна на посаду Генпрокурора, його діяльності на цій посаді, звільнення з неї, а також тенденції розвитку нинішньої ситуації в країні, то жодним чином не можна виключати практичної реалізації цих намірів. Шокін є надто «тертим калачем», щоб просто так робити такі кроки.

І нехай нікого не вводить в оману його нинішня антипорошенківська риторика у позові – вона може виявитися тим туманом, за яким хочуть сховати справжніх рушіїв цього судового процесу. Шокін може гордо заявляти, що своїм позовом іде проти президента, а Порошенко у разі позитивного для Шокіна судового рішення просто розведе руками – це проти мого бажання, але проти судового рішення я нічого не можу вдіяти. Всі, так би мовити, збережуть лице. І результат буде для усіх прийнятним – заздалегідь обумовленим.

Правда, у всьому цьому є один не зовсім хороший момент – за діючим законом Шокін може зайняти посаду Генпрокурора лише на півроку. У листопаді цього року йому виповнюється 65, а саме таким є граничний вік перебування на прокурорській посаді. Але, думаю, що для нинішньої влади це не проблема. Головне забратися на вказану посаду, а там і закон можна буде підрихтувати – парламент легко може продовжити граничний вік для Генпрокурора до 70, а то і більше років. Для того ж Луценка навіть вимогу про наявність юридичної освіти виключили (що взагалі-то є нонсенсом у всіх відношеннях).

Розв’язки цього «спектаклю» залишилось чекати недовго – розгляд шокінського позову заплановано на 10 квітня. Тоді й стане все ясно – хто і чого хотів насправді. А поки що читачі ОРД можуть ознайомитися з позовом потенційного нового Генпрокурора нашої держави і самі переконатися у щирості та правдивості його позиції та аргументів.

 

Олесь Богуславський, для «ОРД»

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

30.03.2017 21:50 прокурор

Мне пофиг какие мотивы двигают Шокина, я знаю одно: среди прокурорских Шокин пользуется авторитетом и уважением. А после пребывания Югика в этой должности большинство молится за возврат Шокина хотя бы на полгода ибо Югик не только неуч, политикан и алкаш, он беззаконник и торгаш уголовными делами, натаскал в прокуратуру ментов своих подельников по МВД. После Югика, думаю, не одно будет уголовное дело по прокурорским Юрьевского периода.


30.03.2017 21:53 Павло

Шокін професійний працівник з відповідною юридичною освітою,який прийшов тернистий шлях від слідчого до генералтного,в партіях та по квоті Свободи та партії регіонів не призначався та не прогинався перед владою та олігархами,який балаканиною,піаром та пиятикою не займався,поверне довіру людей та політиків до прокуратури і наведе порядок у відомстві на всіх рівнях!


30.03.2017 22:05 Черт

ОРД ще на ті неділі хоронили Шокіна, а тут бац і скоро буде знову Генеральним….. Може відкрути Авакяну яйця, а краще голову!!!!


30.03.2017 23:06 вуйко

Скільки нарід України буде дозволяти знущатися над собою судам ,прокурорам та іншим представникам з багна у князі?До чого це призводить ви бачите та відчуваєте на собі.


30.03.2017 23:49 Знающий

Такого бардака еще никогда не было. Потому ждем скорейшего возвращения Виктора Николаевича в ГПУ, пусть и на полгода


31.03.2017 7:13 Рагуль к оставшимся при уме

А вы оцените кадровую политику всех президентов и итог к которому пришли.Даже выдвинуть некого.Неучи,алкаши…и все по партийным квотам,личной преданности,кумовству….И так везде.Так государство не построим.За лозунгами скрывается алчность и тупость народа.Шокину прогу лы ставят в божьем календаре,а мы все в прошлое,которое видится нам светлым.Ментов якобы Луцык натаскал,а они ведь тоже с обоймы квот и чего изволите.Сегодня и ментов то нет.За январь-февраль 2017г по республике 140 убийств,а краж ,грабежей,разбоев….не счесть.А в бюджетной сфере хищения 10 миллиардов не гривень,а долларов.Возмещение ущерба бюджету 160 тыс грн.Полный коллапс.А контрразведка,разведка,склады,проиграши в международных судах….Тарифы и покупательная способность гривны.За НАБУ, НАЗК даже с коррупцией не говорю.Везде профффесора.Вы разве не видите что государство уничтожается?Вот где вопрос.Рок музыканты,Деканоидзе… и в конце кто не скачет тот москаль. В Верховную Раду избираем шизофре ников,больные люди рулят.И вы после этого себя относите к здравомыслящим? Давайте вам Шокина.Может вернуть Брежневские или Горбачевские подходы к кадрам? Давайте с кадров и начнем и потребуем от президента,ВР,Гройсмана отчета за разруху в стране?Очнитесь и беритесь за наведение порядка в соб ственном доме.


31.03.2017 9:02 Александр

Рагулю, который считает себя умным.Ну давай начнем с кадров. Тот вор, тот дебил, тот алкаш. Своих нет, начали брат чужих. Тот дебил, тот музыкант, та без образования, тот грузин… Просвети нас темных где брать эти кадры. А сегодня в прокуратуре уже увольняют за то, что прокурор имеет собственное мнение и вздумал его высказывать. НЕт, не на телевидении, не с трибуны на митенге, а в ФБ. Но высказывания далеко не хвалебные в адрес правительства, президента и батюшки Югика. А за что их хвалить? За 60% украинцев живущих за чертой бедности? За сданый без боя Крым? За бизнес на крови? Да, государство — это аппарат насилия и этот аппарат разрушили. А что дальше? Только диктатор! Может ты? Что-то ты не рвешь волосы на заднице, когда ВР и правительство принимают антинародные законы и постановления. Вот вчера Гройсманн и компани приняли решения о дополнительном налоге на газовые трубы, дальше будут водопроводные трубы, провода… а там и налог на воздух. Ну давай, расскажи нам, что сирым делать. Я не пою диферамбы прокурорам. Там есть разные и со времен СССР они не стали лучше. А Законы стали в интересах простых людей или в интересах особо одаренных? Ты говоришь пусть отчитаются. Я тоже этого хочу. Более миллиона людей вышли на МАйдан, а проголосовали за следующих мафиози. Научи как украинцам жить своим умом. А пока Шокин, пусть на полгода


31.03.2017 9:31 Человек

Уже прошло достаточно времени, чтобы прийти в себя от шока вызванного иском Шокина и наконец-то трезво оценить ситуацию. К сожалению ни автор, ни в коментах и близко не высказано хотя-бы какого-то аргументированного мнения — зачем Шокину должность. Начнём с аксиом. Шокин не дебил, не страдает манией величия, не бедный, имеет слабое здоровье, близкий соратник Шоколадного. Кроме того, через полгода — один хрен на пенсию. Отсюда, что могло его при таких условиях вынудить пойти на такой шаг, да ещё и обосрать Сладкого? Только воля Кондитера, который гарантирует положительное решение в суде, ибо дед ещё не совсем выжил с ума, и не хочет, чтобы его, даже ближнее окружение считало придурком. Зачем это нужно Однотуровому? Снова таки только по одной причине — убрать Югу, который вышел из под контроля. Убрать минуя Зраду, ибо там такое решение уже пробить почти невозможно, или ну очень дорого. Тот же боевой петух Ляшко взвинтил цену до немысленного. Кроме того, надо успокоить своё окружение, тем что будущий и.о. не сможет лишить их депутатской неприкосновенности. Все остальные версии, что Югу куда-то надо двигать, что он бесценный кадр, офигительно влиятельный политик и прочее — полная херня от политологов, которые у нас, как правило мало чем отличаются от бабок на лавочке возле подъезда. Сколько часов или дней пробудет Шокин в должности? Ровно столько, чтобы назначить и.о. Что будет делать Юга? Сначала обосрется, уйдёт в запой, а потом пойдёт опять революционерить. Что сделают с Югой? Однозначно посадют, и это даст Президенту процентов 10% на досрочных выборах. По крайней мере он так думает. Вот приблизительно такая версия разворачивающихся событий.


31.03.2017 10:27 Л.Б.

Шокина кто то крепко держит за помидоры, и этому “кто то” Луценко наступил на то же самое место)

Люди злопамятны… а заняв пост Генпрокурора любой станет сводить счеты, видимо пришло время…


31.03.2017 13:38 Альфа-самэць

На срать. Кто бы не был генеральным прокурором, мне от этого жить лучше не становится.

А щокину желаю оттрахать депутатов ВР за кнопкодавство.

Если по этой причине отменят постановление о снятии альфа-самця с должности, то надо подать заявление о возбуждении уголовных дел в отношении кнопкогавнодавов. Подождать когда их полномочия закончатся и привлечь их к уголовной ответственности. Сроки давности привлечения к уголовной ответственности за подделку документов к тому времени еще не истекут. Одновременно взыскав все затраты с гавнокнопкодавов


31.03.2017 18:24 Александр

Человеку. Все правильно, за исключением. Шокин человек и у него есть свое самолюбие. Дядя из другой страны дает команду убрать Генпрокурора. И убирают, потому что нищим миллиард не дадут, воровать будет нечего. И снимают с должности НЕЗАКОННО. Да, полгода. Но уйдет с высоко поднятой головой. К сожалению, УПК никто не изменил и процесс доказывания изменился. ТО, что ранее делали за 2 месяца, теперь как минимум 2 года. Следователи при Шокине по зернышку собирали, а тут Югик нарисовался и начал торговать делами. Реорганизация прокуратуры как дяди из-за бугра сказали а наши депы приняли Закон, Шокин сделал больше всего. Это даже Сакваралидзе признал. Луцик не только это остановил, но и вернул в зад. Югик премьер? Смешно и страшно. За себя страшно. Тот кто хорошо умеет языком, тот ничего и никогда в своей жизни не делал руками. Пороху возврат Шокина выгоден тем, что собъют законным путем Югика, который метит не меньше, чем в президенты. А большинство простых прокуроров молятся на возврат Шокина, потому что Югик это что-то страшное и незаконное


31.03.2017 20:00 Александру от Рагуля

Вот поэтому я и умный что умею определить ключевой вопрос — кадровая политика за которой стоит подбор и расстановка кадров,их ответственность,профессионализм на порученном участке работы.Все делают и решают длюди,а не глашатаи провозглашающие лозунги.


31.03.2017 21:29 Л.Б.

Вот так ненавязчиво и между прочим втюхивается в сознание граждан мысль о том что за всем стоит страна пиндосия)))


1.04.2017 7:52 Патриот

А мы орали нам Пшонка не такой))))) Ну и что изменилось за три года? Хаос везде и во всем. Шокин старый ,больной моразматик исполняет ,как его просят о том майданутые аферисты пришедшие на крови к власти. Луценко протоптал эону , обрел опыт зэка , ну какой он генпрокурор. Артист , аферист высшей гильдии. Вся наша страна превратилась в грязную помойку. АТО или война, забрали у нас Крым, какие то блокады, заказные убийства, взрываются военные склады, горят нефтебазы, рейдерство повсюду неимоверное, громят рынки в Киеве и т.д. И во всем этом виновата Россия и страшный Путин)))))


1.04.2017 12:39 ПЕНСІОНЕР

Л. САРГАН. Шокін В.М. - це бувший старший слідчий в ОВС ГПУ, який розслідував бандитизм, “банду ГРОМОВА” та інші особливо тяжкі злочини в м. Запоріжжі, ще розслідував “Біле Братство” в м. Києві та багато інших резонансних справ. При наймі, будучи Генеральним прокурором України йому помічники завжди доповідали, якщо пенсіонер прокуратури проситься на прийом і він приймав особисто пенсіонерів прокуратури України і знаходив для цього часу. А у ГПУ ЛУЦЕНКА Ю.В. пенсіонери прокуратури, почесні працівники не можуть місяцями попасти на особистий особистий прийом, який він проводить раз в місяць по 2 години. Їх всляко принижують, говорять, що Вас Ю. Луценко на вибрав для свого прийому. Не можна так відноситися оточенню ГПУ ЛУЦЕНКА Ю.В. і не доповідати про прохання пенсіонера прокуратури на прийм до нього. Шановна Л. САРГАН, Ви зрозуміли, хто це пише, я три місяці не можу попасти на прийом до ГПУ ЛУЦЕНКА Ю.В., зато ГПУ Луценко Ю. приймає депутатів ВР України, а пенсіонерів прокуратури ні. А чим ми гірше народних депутів пенсіонери прокуратури. Олександр Володимирович, чому Ви не доповідаєтк про намір пенсіонерів прокуратури попасти на прийом до ГПУ ЛУЦЕНКА Ю.В.. Це ВАШІ прямі обов’язки доповісти йому про це. Не в же Ви не розумієте, що не доповідаючи йому про намір пенсіонерів на прийм до нього Ви робите негативний імідж ГПУ ЛУЦЕНКУ Ю.В.


1.04.2017 12:41 выгнать эту скотину подальше от людей.

Этот подонок и фальсификатор шмокин прекратил расследование убийства Кравченко по неестественной и фальшивой причине: самоубийство с двух выстрелов в голову.


1.04.2017 13:52 ПЕНСІОНЕР

Два выстрела, еще не факт убийства. В Криминалистической литературе 60-70 годов описываютт и о трех случаях выстрела самоубийцей.


1.04.2017 23:41 Астроном

Читаешь коментарии и диву даёшься! Господа хорошие, неужели вы не понимаете, что в Украине на протяжении 25 лет никто ничего строить не собирался.(строить государство). Идёт процесс раграбления. Все эти крики про реформы это ширма. Человек идёт по Киеву и читает названия на зданиях — Президент, Верховна Рада, Генпрокурор, МВС и даже не догадывается, что это просто вывески, за которыми ничего нет. При коммунизме тоже были такие, например на магазине — “Мясо”, но мяса там не было. Страна наша приближается стремительными темпами к невиданному холокосту, который затем перекинется в Россию и затем на Европу. Власть ослепла и не видит, что ей приближается полный пиздец.


2.04.2017 0:15 ПТН-ХЛО

АСТРОНОМ иди в гастроном, выпей бояры и смотри в своё небо спокойно. Тебе скоро туда, так что -не паникуй. Кто понял жизнь — тот не спешит.

Слава УКРАИНЕ !!!


2.04.2017 10:31 Предыдущему автору

ты, мразь, очередной жлоб в красных туфлях.


Комментировать