ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS «Гастролі» Порошенка. 10 історій про піар, які можуть зацікавити правоохоронців

Петро Порошенко відкрив новий політичний сезон потужним піар-туром країною. Він перерізав стрічки у відремонтованих школах та гуртожитках, відкрив міст, театр та телевежу.

Усі ці події відбувалися за однаковим сценарієм.

Порошенку збирають масовку з прапорами та у вишиванках, він виголошує пишномовну промову, розповідає про “перемоги”, які сталися за його безпосередньої участі, вручає подарунковий сертифікат, перерізає стрічку, проводить фотосесію.

Напередодні складної політичної осені ініціатори піар-туру з Банкової хотіли отримати образ успішного “господарника” – “він працює”, рішучі реформи дають свої результати, і тільки популісти-критикани та “п’ята колона” заважають розвитку України.

Натомість всі ці спроби можуть отримати зворотній ефект.

Соціальними мережами вже пройшла хвиля обурення: мовляв, не рівень президента перерізати стрічки, і в гонитві за красивою картинкою Порошенка опустили до рівня депутата райради, який переймається питаннями “своєї” рідної школи.

На фоні закликів до політиків та чиновників утриматися від агітації у школах глава держави мав нафталіново-совковий вигляд зі своїми пафосними промовами та подарунковими сертифікатами. А його заяви про “прозорість” та “боротьбу з корупцією” не витримують перевірки навіть відкритими джерелами.

Гастролі” Порошенка можна було спостерігати у прямому ефірі “5 каналу”. Супроводжували піар-турне компліментарні сюжети центральних та місцевих телеканалів. Автор знайшов лише один телесюжет, у якому журналіст згадав про “суперечливі історії навколо будівництва” школи на Львівщині.

Українська правда” звернула увагу й на інші реконструйовані чи новозбудовані об’єкти, які упродовж свого турне урочисто відкрив Порошенко. Майже в кожного з них – своя “суперечлива історія”, яка мала б викликати інтерес у правоохоронних органів.

До вашої уваги – 10 таких історій, які нарахувала УП. Ми не виключаємо, що цей перелік не є вичерпним.

Історія перша. Лікарня за 200 мільйонів

Гастролі” Порошенка наприкінці літа розпочалися з Кропивницького.

21 серпня президент приїхав відкрити обласну дитячу лікарню. Через таку подію “охорона президента попросила закрити магазини”, розповіла одна жінка місцевому інтернет-виданню “Без купюр”.

На фоні намальованого лікаря та червоної стрічки Порошенко анонсував свій десятиденний тур і відкриття шкіл, мостів, доріг.

Ви бачите, що зміни відбуваються”, – наче пояснюючи мету своїх поїздок, наголосив президент.

І одразу попередив, що відкотити Україну назад може спровокована Росію гаряча фаза війни та “дії політиків-популістів”. На останніх глава держави зупинився більш детально.

…Дії політиків-популістів, які, дестабілізуючи ситуацію всередині країни, здатні звести нанівець усі наші зусилля. Вони ладні змарнувати все те, що люди вистраждали протягом останніх років… Я ж робив, роблю і робитиму все від мене залежне для того, щоб цей сценарій не допустити”, – окреслив Порошенко диспозицію на осінь – свою та своїх політичних опонентів.

Селфі-сесія Порошенка. 21 серпня, Кропивницький

АПУ

Загалом на лікарню пішло 200 мільйонів гривень, намагався Порошенко вразити слухачів масштабом проекту. Однак про значне зростання кошторису реконструкції під час робіт він промовчав.

У 2015 році капітальний ремонт лікарні у Кіровограді (нині Кропивницький – ред.) оцінювали у 35 мільйонів гривень. Саме ця сума фігурувала у договорі, який за результатом тендера уклали з ТДВ “Інтерресурси”. Це – фірма колишнього голови міськвиконкому Кіровограда Миколи Москаленка, яка мала провести реконструкцію першого корпусу лікарні.

За рік будівництва договір коригували двічі, у результаті чого його вартість зросла на 48,3 мільйонів гривень.

Ця ж фірма виграла тендер і на реконструкцію другого корпусу. Договір уклали на 58 мільйонів гривень. І до нього також вносили зміни під час робіт.

Під час будівництва об’єкта виникла потреба у здійсненні додаткових робіт, що не можна було передбачити попереднім проектом… вартість будівництва об’єкта збільшилась до 96,9 млн гривень“, – йдеться в обґрунтуванні застосування переговорної процедури на сайті Прозорро.

З інформації сайту “Zакупівлі” можна побачити, що подібна схема будівництва використовувалася згаданою фірмою ще за часів Януковича.

У 2011-му ТДВ “Інтерресурси” отримала підряд на реконструкцію Кіровоградського академічного музично-драматичного театру. Вартість робіт оцінили у 78,7 мільйонів гривень, за рік її збільшили ще на 61 мільйон.

Реконструкцію театру у місті назвали “пам’ятником виборам”. Регіонали перерізали тут стрічку напередодні обрання парламенту у 2012-му. Цей театр уважні громадяни пам’ятають за одним з прямих ефірів за участі Януковича, де йому протягом кількох хвилин висловлюють “одобрямс”. Нагадаємо це відео:

Нині театр викликає цікавість хіба що “якістю” будівельних робіт фірми “Інтерресурси”. У зведеній майже з нуля будівлі вже довелося зробити капітальний ремонт. Ціна – ще один бюджетний мільйон. Результат – поліція відкрила кримінальне провадження.

Хизування Порошенка витраченими 200 бюджетними мільйонами, на фоні виконання підрядником неякісних будівельних робіт в театрі та значним збільшенням кошторису будівництва лікарні, – виглядає щонайменше дивно.

Історії 2 та 3. «Партія зброї» та «500 незадекларованих мільйонів»

Того ж дня у Кропивницькому Порошенко відвідав третій полк Сил спецоперацій ЗСУ.

Ця зустріч могла б завершитися сухим офіціозом. Якби не балакучий радник президента.

Юрій Бірюков у фейсбуці повідомив про мецената, який витрачає сотні мільйонів на армію і ніде не показує передане майно. Також Бірюков написав, що цей меценат передав спецпризначенцям 100 снайперських комплексів.

У своєму пості Бірюков згадав Порошенка. Пізніше пропрезидентські “ЛОМи” почали поширювати інформацію, що загалом Порошенко витратив 500 мільйонів власних гривень на допомогу ЗСУ. Інформація потрапила в ЗМІ.

І вже прес-секретар ССО Олексій Нікіфоров поширив цю інформацію у ФБ.

Своїм бажанням похизуватися Бірюков “підклав свиню” Порошенку та підкинув роботу правоохоронцям. Адже останні мають перевірити законність дій президента.

По-перше, купити 100 снайперських гвинтівок достатньо складно. По-друге, з електронних декларацій Петра Порошенка не випливає, щоб він витратив кудись власні півмільярда гривень.

Нардеп БПП Володимир Ар’єв пояснив, що гроші “від президента” на ЗСУ йдуть чи то від компанії, чи то від фонду Порошенка.

Натомість Фонд Порошенка прозвітував про витрати на суму 700 мільйонів гривень протягом 2014-2016 років. УП надіслала запит прес-службі президента, але досі не отримала відповіді.

Історії 4 та 5. “Дороги по 10 мільйонів” та перешкоджання журналісту

Окопи роз’єднують людей, а мости – з’єднують”, – розповідав Порошенко 22 серпня на фоні відремонтованого мосту в Ізюмі на Харківщині.

Тут проходить дорога в напрямку Слов’янська, яку у 2014-му використовували для в’їзду в зону АТО. До ремонту дорога нагадувала переораний город. Тож на фоні нового мосту та дорожнього полотна Порошенко не упустив можливості похизуватися, як вдало працює “його експеримент”.

Я розпочав митний експеримент. Встановлюється план на митницю. 50% перевиконання плану йде в держбюджет, а 50% залишається в області для будівництва доріг”, – заявив Порошенко.

Про цей “свій” експеримент Порошенко неодноразово згадував у своєму турне. І жодним словом не обмовився, що його ініціатором був Міхеіл Саакашвілі. Щоправда, відповідний законопроект до Верховної Ради надійшов за підписом президента.

На фоні відремонтованого мосту. 22 серпня, Ізюм Харківської області

АПУ

Деінде дороги коштують 5,5-6 і навіть 7 мільйонів гривень (за 1 км – УП), а в Харківській області – 4,5, – продовжував Порошенко. – Правильні тендери, система ProZorro. І зараз там, де сім, буде прискіплива увага правоохоронних органів щодо ефективності використання бюджетних грошей”.

Цієї миті президент навіть не підозрював, що після таких слів правоохоронні органи мають “потрусити” саме харківських чиновників.

Ось тендер на ремонт 108 кілометрів дороги Чугуїв–Мілове. Переможець запропонував ціну 1 мільярд 126,6 мільйонів гривень. Тобто вартість 1 км виходить більше 10 мільйонів.

Ось ще один тендер на ремонт 81 км дороги Р-46 Харків–Охтирка. Переможець запропонував ціну 841 мільйон гривень – вартість 1 км також перевищує 10 мільйонів гривень.

Уже стало традицією, що політтехнологи та охоронці допомагають гаранту уникати спілкування з непідготовленими журналістами. Так було і в цьому піар-турі. Але на мосту в Ізюмі одній журналістці таки вдалося прорватися до Порошенка. І тут стався інцидент: журналістка відчула на собі сильну руку самого президента.

Історія 6. Театр за 57 мільйонів

Синю стрічку 22 серпня президент перерізав і в Сєвєродонецьку. 15 років нежитлова будівля перебувала в аварійному стані після пожежі. Після реконструкції там оселився переміщений Луганський обласний академічний театр.

Я вибачаюся, мені в таку спеку не вдалося перевірити гардероб, – жартував зі сцени Порошенко. – Але я впевнений у тому, що вішалка, з якої починається театр, теж знаходиться у доброму стані”.

У якому стані перебуває тендерна документація на відбудову, президент міг би перевірити навіть у своєму робочому кабінеті в Києві.

Сайт “Наші гроші” звернув увагу, що переможець у тендері на реконструкцію цієї будівлі, ТОВ “Шахтобуріння”, та його конкурент вказали спільний номер телефону.

Рік тому вартість робіт на цьому об’єкті оцінили у 45 мільйонів гривень. У липні цього року ціна зросла на 14,3 мільйонів. “Виникла необхідність у додаткових будівельних роботах”, – йдеться у повідомленні на сайті Прозорро. Додатковий тендер на ці “додаткові роботи” не проводився.

Театральний виступ Порошенка. 22 серпня, Сєвєродонецьк Луганської області

АПУ

Важливо, щоб у цьому залі дуже часто звучало слово “біс”, – закінчував свою театральну промову Порошенко.

Біс” звучало для ТОВ “Шахтобуріння”. Адже окрім ремонту театру, фірма ще й телевежу звела, яку того ж дня на Луганщині відкрив Порошенко.

Шахтобуріння” виграло 12,1 мільйонів на тендері у харківського ТОВ “Океан – Сталеві конструкції”, яке спеціалізується на монтажі металевих конструкцій, і готове було взяти за роботу на 50 тисяч гривень менше. Третій учасник тендеру – та ж сама пов’язана з переможцем компанія, яка “конкурувала” і за ремонт театру.

Історія 7. Опорні школи за десятки мільйонів

За один день 28 серпня Петро Порошенко відкрив одразу три опорні школи Донеччини. Якщо вірити офіційним повідомленням.

Насправді президент був лише у Покровську. У Бахмуті та Часовому Яру його бачили лише на екрані – учні дивилися на свого президента у прямій трансляції.

Того спекотного дня президент дуже запізнювався. Дітям довелося чекати його півтори години.

Порошенко відкриває три школи одночасно. 28 серпня, Покровськ

АПУ

З черговою перемогою у відродженні Донбасу!” – привітався Порошенко.

Його промова на додатковій лінійці мало зацікавила дітей. Хтось позіхав, хтось тер очі, хтось точив розмови про своє.

Окремо хочу привітати самбістів та дзюдоїстів, як людина, яка розуміється на цьому (Порошенко є кандидатом в майстри спорту з дзюдо – УП)“, – на цих словах “5 канал” показав дітей у спортивних костюмах.

Загалом Порошенко міг би відкрити у Донецькій області не три школи, а 21. Принаймні стільки до нового навчального року обіцяв Павло Жебрівський. Однак щось пішло не так.

20 серпня ТСН показало сюжет про можливі махінації навколо ремонту опорних шкіл: з 30-ти опорних шкіл на Донеччині була готова лише одна.

Після сюжету, щоб встигнути, в Дружківці працювали до 2-3 ночі, – каже громадський активіст Денис Миронов, і додає, що за планом Порошенко мав приїхати саме в це місто. – Працювали наперед. Ще не закінчився тендер на благоустрій території, не визначений підрядник, а роботи вже велися”.

Історія ж відкритої Порошенком школи №9 у Покровську така.

Минулого року тендер виграла фірма МПП “БМД И КО”. Сума робіт склала 55,5 мільйонів гривень. Конкурент заявляв ціну на 1,7 мільйонів менше, але через формальні ознаки ця заявка була відхилена.

У червні цього року вартість робіт зросла на 9,3 мільйонів гривень за “додаткові роботи”. Тендер на ці додаткові роботи не проводився, з підрядником уклали додаткову угоду.

Це стандартна схема для відбудови Донбасу, – запевняє УП один з колишніх членів місцевого осередку БПП. – Кураторами об’єктів є нардепи. Над ними стоять Герасимов (Артур Герасимов, голова фракції БПП у парламенті, керівник обласного осередку БПП – УП) та Жебрівський”.

Стрічку у школі Покровська Порошенко перерізав саме разом з губернатором та головою своєї фракції.

Жебрівський, Порошенко та Герасимов перерізають стрічку у Покровську

АПУ

Історія 8. Гуртожиток за 19 мільйонів

На наступний свій виступ Порошенко запізнився вже на 4 години.

У Бахмуті на відкриті гуртожитку переміщеного Горлівського інституту іноземних мов президент тезово повторив свою промову з Покровська. Але під час виступу він запнувся, коли дійшов до боротьби з корупцією.

Рішучі заходи по боротьбі з корупцією, раковою пухлиною, яку ми… – після бадьорого початку Порошенко на цілих 7 секунд замовк. Невідомо, що цієї миті спало на думку президенту, але завершив речення він якось сумно: – Ми маємо подолати. Вірю, що спільними зусиллями все у нас буде добре”.

Порошенко на виступі намагається добирати слів. Бахмут, 28 серпня

АПУ

На реконструкції цього об’єкта також мало місце збільшення вартості. У 2015-му роботи оцінили майже у 14 мільйонів гривень. Однак наприкінці 2016-го уклали додаткову угоду на 4,7 мільйонів. При цьому терміни здачі будівлі кілька разів переносилися.

Причини цього мали б стати предметом перевірки правоохоронців.

Історія №9. Школа-довгобуд за 41 мільйон

За день до приїзду Порошенка на Львівщину велася активна підготовка.

За півдня положили асфальт, поприбирали усюди, поставили світлофори, камери спостереження, відполірували дорогу”, – йдеться у коментарях до відео за 29 серпня.

Чому сьогодні саме тут є місце українського президента? – запитувався Порошенко на відкритті школи у Наварії на Львівщині. Він, напевно, вже знав, що у соцмережах обурюються його піар-гастролям. – Дехто подумає: відкриття школи – це рядова подія. Ні. Це демонстрація пріоритетів. Освіта є пріоритетом для країни”.

Свого лідера уважно слухали нардепи від БПП Ярослав та Богдан Дубневичі. Саме пов’язана з ними фірма з трьох спроб збудувала цю школу.

У 2015-му вартість робіт та устаткування для школи оцінювали майже у 30 мільйонів гривень. У 2016-му ціну скоригували – додали ще 7 мільйонів. Через значний рівень інфляції виконавець запропонував розірвати угоду. А в липні цього року уклали нову – на завершення недобудови. Нова ціна робіт – майже 41 мільйон гривень.

Кошти все пропадали і пропадали”, – розповіли журналістам місцеві бабусі.

На фоні нарешті завершеного довгобуду, яким мали б зацікавитися правоохоронці, Порошенко озвучив неймовірні досягнення, нарахувавши 144 завершених реформи.

Історія №10. “Найкраща” школа за 86 мільйонів

1 вересня набула чинності Угода про асоціацію з ЄС. Замість відзначення цієї значущої події, президент країни обрав іншу – завершити свої “гастролі” відкриттям школи під Харковом.

Школа, яка претендує на звання “найкраща”, відкривається не в Києві й навіть не в Харкові – а у вас, тут”, – переконував присутніх Порошенко.

Порошенко відкриває школу. 1 вересня, Пісочин Харківської області

АПУ

У своєму виступі він знову перераховував власні успіхи. “Ми забезпечили економічне зростання”, – розповідав він дітям.

Втім, деякі цифри можуть перевірити навіть школярі.

78 мільйонів було заплановано для будівництва цієї красуні, – почав рахувати Порошенко, вказуючи на будівлю школи. – Зазвичай ми звикли, що кошторис завжди перевитрачається. Школа готова, а витрачено 74 мільйони, 4 мільйони ми зекономили через електронні процедури, через прозорість, через боротьбу з корупцією. Це той шлях, який ми будемо сповідувати і надалі”.

Порошенко навів неточну інформацію.

Наприкінці 2016-го участь у тендері брала лише одна компанія – ТОВ “Стальконструкція ЛТД”. З нею уклали угоду на 60 мільйонів гривень. А в липні 2017-го за додатковою угодою вартість робіт зросла на 26 мільйонів.

Стопами Януковича

Після повернення з “гастролей” Порошенка, його шляхом мали б прослідувати правоохоронці.

Усі ці історії мають стати предметом ретельного вивчення.

Адже на прикладі цього піар-турне чиновники по всій країні можуть стимулювати подібні піар-акції зі значними коригуваннями кошторисів проектів.

Прикривати ж розкрадання бюджетних грошей будуть “іменем президента”. Як це робилося кілька років тому. Чого лише вартий так званий “вертолітний майданчик Януковича”, який звели на Печерських пагорбах.

На кого хоче бути схожим Порошенко? 1 вересня, Харків

АПУ

Якщо “синдром Януковича” ще можна вилікувати вироками у кримінальних справах, то як бути зі звичками самого Порошенка, невідомо.

Урочисті стрічки, фото з хлопчиками, масовка бюджетників, студенти-прапороносці, пул “особистих” журналістів… Це і є той самий набір атрибутів радянської/російської імперії, з якою Порошенко вже неодноразово прощався – але ніяк не може остаточно розпрощатися ані він сам, ані Україна.

 

Олексій Братущак, «Українська правда»

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

15.09.2017 20:40 Наталья Гречкина

Вальцман давно похерил Конституцию Украины,и установил феодально-олигархический строй.

Никакой коррупции в Украине нет!

Нет!

У нас просто феодальный строй,где правит Вальцман,и его торговые партнеры!

Клан!Семья!

Мафия!

Карманные суды,кумовья пгокугогы,и бебепе карманная партия власти.


15.09.2017 20:55 Шизофрения

Расценив действия Лавриновича по внесению Конституции в государственый реестр и посадив его за ЭТО как за “насильственное свержение контитуционного строя”, эти особи окончательно доказали, что дебилизм не лечится.

Блин, эти издевательства над страной закончатся когда нибудь?

Боже, храни Украину!


15.09.2017 20:56 Ющь

Вальцман может ВСЕ! Это же КАИН! О потомственный вор, ЧЛЕН КАИНА положил на Украину и вас всех — черта пройдена когда он замочил брата.


15.09.2017 21:42 Петюнин Кошмар

чертило жыдовской потрохопедерасс порох вонючее дерьмо и педофил


16.09.2017 8:41 нейтрал

О… владельцы сайта переметнулись!Три года печатали проправительственный сигналы, восхволяющие действия власти по развалу страны, а теперь о открыто опубликовали какую то антипрезидентскую фигню!Как говорят, главное вовремя переметнутся!Видать Порошенко и вправду скоро пипец светит


16.09.2017 9:51 Швець Д. В.

В ДІЯХ РЕКТОРА ХНУВС ВБАЧАЮТЬСЯ ОЗНАКИ ЗЛОЧИНУ ПЕРЕДБАЧЕНОГО СТ. 368-2 КК УКРАЇНИ Нажито при Януковиче! Декларація генерала МВД Сокуренко! По состоянию на 01.05.2017 года в МВД Украины проходят службу 175000 сотрудников, а также “трудятся не покладая рук” 57 генералов . Нашим коллективом был проведён тщательный и всесторонний анализ генеральских деклараций, по итогом которого установлено, что самым богатым генералом в МВД, согласно поданной в НАЗК 27.03.2017 декларации ( https://declarations.com.ua/declaration/nacp_4e3f08d5-8e69-4529-a4b0-59153bb911d 0 ), является ректора Харьковского национального университета внутренних дел генерала полиции 3-го ранга Валерий Васильевич Сокуренко. Ему и его супруги — Сокуренко Тамиле Леонидовне, принадлежат большое количество недвижимости и земельных участков в городе Киеве и Киевской области. Всвязи с чем возникает вопрос о законности приобретения им и его супругой недвижимости и земельных участков в городе Киеве и Киевской области, которые даже по самым скромным подсчетам стоят не менее 10 МИЛЛИОНОВ ГРИВЕН! За какие законно заработанные средства мог, тогда еще проректор Национальной академии внутренних дел приобрести: — жилой дом в Киево-Святошинском районе города Киев площадью 328 м. — земельный участок в Киево-Святошинском районе города Киев площадью 1617 м. — земельный участок в Бориспольском районе 1200 м. — квартира в городе Киев 117 м. — квартира в городе Киев 73 м. учитывая, скромную заработную плату супруги и наличие на иждивении детей? Или в полиции (милиции) есть теневой заработок? Думаем, что на эти вопросы должны ответить сотрудники НАЗК и НАБУ, в чьи обязанности входит проверка указанной категории лиц.


16.09.2017 10:58 Ukr.Citi

Президент не вовсём прав, это понятно. Но то, что делает PR из своей деятельности -это хорошо! Кто у нас не пиарится? Тимошенко? Бойко? Кто?


16.09.2017 11:29 papik66

разведчики практически всех стран на 80% пользуются открытой информацией для анализа политической и экономической ситуации. поверхностный обзор строительства объектов социального назначения показал. что нарушений вполне достаточно. чтобы полиции закрыть этот год по показателям. за основу можно и нужно взять портал прозоро. раньше крушники хорошо это делали. но они превратились в аудиторскую службу и их голос практически не слышен. все лежит на поверхности. только надо копнуть на пол-штыка. никто ничего не боится?


16.09.2017 14:54 смотрящему по больничной палате 212

У тебя в лесиконе только одно дупло. Ты что, дегенерат или представитель “руЦкАгА мира”? Уйдт с форума и не тявкай несчастье.


16.09.2017 14:54 смотрящему по больничной палате 212

У тебя в лесиконе только одно дупло. Ты что, дегенерат или представитель “руЦкАгА мира”? Уйдт с форума и не тявкай несчастье.


16.09.2017 17:03 геть хапуг

Помниться Ющенко в кінці своєї каденції також піарився, аж із шкури ліз — а отримав са-са-салупу на комірець, цей також великий реформатор лізе на другий тур. Ленін не боявся виходу в народ, спілкувався з простими людьми, а цей за спинами охоронців ховається. І даже магазини позакривали в Кіровограді, як показано вище, коли оце велике ЦЕБЕ приїхало пудрити народу голови. Краще б під магазинами пройшовся, де люди з протягнутою рукою просять гроші на лікування, серед іншого, і дітей. Йому б пенсію в півтори тисячі дати та подивитись, як оце велике ЦЕБЕ змогло б вижити та пролікуватись в лікарні.


16.09.2017 18:18 Шарль перро

В этой стране кто то ещё поддерживает это шоколадное чудо кроме родных и свиты??? Наш король то голый — сколько бы чего он не открывал и перерезал !!!!


16.09.2017 18:56 безименный

не могу сказать за все, но по поводу театра в кировограде — пук в воду. янукович его очень круто отремонтировал. театр воообще то не “с нуля” построили. народ туда валом идет. это не заслуга порошенко. театр очень хорош. тем более, один из самых старых в украине


16.09.2017 21:58 Тетя Бетя

А шо я могу вам сказать-Это прамо КИМ ЧИН ЫР


16.09.2017 23:00 2

Не ровняйте северо-корейский и рашистский Чуркистан с Украиной. Это не страны, а канализационные подземелья.


16.09.2017 23:32 ха

так еще все впереди, вот Волк высрал в эфир, что дескать цены на электрику в Украине ниже чем в Европе — нужно к свечам готовится, тарифы снова вверх полетят. Да и говорят Кучма поговаривал, что Украина будет жить лучше, если населения будет 30 млн., стало быть пенсионерам и инвалидам гробы надобно заказывать. Помнится рух пел народу песню в 90-х о том, что Украина на 2 месте в Европе стоит по развитию,а теперь в какой жопе она стоит по сравнению с Африкой


17.09.2017 2:30 Человек

В Украине всё начнёт меняться, как только этого жида повесят на фонаре. Не выгонят, а именно повесят. Были твари-правители, но каннибалов богатеющих на смерти и войне ещё не было. А не повесят, так и пиздец стране за 2 года полностью.


17.09.2017 16:04 Тушите свет, поперло быдло к верху

Голова Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко заявила, що не бачить логіки в пропозиції Держдепу США розмістити миротворців ООН на кордоні Росії і України. У вас рашистских уродов логика одна-гнать в Украину смертоносное оружие и орать, что вас там нету. Засрали оккупанты, что возьмут границу под контроль ООН и проверят какие будут направлять “гуманитарные” конвои бывшие наши так называемые “братья”. Лугандон — аристократия помойки. Секрет любви к Путину на востоке Украины: Быдло нашло себе нового хозяина! Холопы сами готовы влезть в ярмо к Путину.


17.09.2017 21:54 Кто вы беженцы?

Пока мужья и сыновья воюют на стороне террористов, их семьи бегут от кровавой бойни подальше, вглубь Украины. Тут они не стыдятся хаять всё украинское и при этом есть то, что привезли украинские волонтёры. Помощь от украинского государства они принимают, как должное, без всякой благодарности. А вот местных убийц, устроивших кровавую бойню на Востоке страны, они вспоминают добрыми словами. Ничего удивительного — это рашистская подлая вата, не имеющая ни совести, ни стыда, ни чувства собственного достоинства. Почему-то в Рашу не бегут, зная о том, что они там нахер не нужны. Там своих бомжей, алкашей и наркоманов полстраны. Орали, что кормят всю Украину, вы себя прокормить не можете.


17.09.2017 23:32 KGB

Жида на фонарь рядом с его ублюдками порохоботами


Комментировать