ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Розстріли на Майдані: сліди ведуть у НАБУ

Скоро виповниться чотири роки, як у центрі Києва був спалений Будинок профспілок, а в результаті застосування вогнепальної зброї загинули понад сто осіб – учасники акцій протесту, військовослужбовці Внутрішніх військ та співробітники міліції. Але до сьогодні Генеральна прокуратура не надала ніякого зрозумілого пояснення, що ж відбулось у ті лютневі дні 2014-го, хто спланував і організував диявольську «антитерористичну операцію», кому спало на думку відправляти спецпризначенців СБУ на штурм Будинку профспілок чи використовувати бронетранспортери проти мітингувальників на Майдані Незалежності.

Тим більше нічого не відомо про організаторів масових розстрілів у центрі столиці – за чотири роки Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури спромігся відправити на лаву підсудних лише кількох екс-міліціонерів низової ланки зі спецпідрозділу «Беркут» та колишнього начальника Головного управління СБУ в Києві та Київській області Олександра Щеголєва. Останньому закидається керівництво АТО, яка розпочалась 18 лютого 2014 року. І це при тому, що Щеголєв міг бути лише виконавцем операції з зачистки Майдану, але ніяк не ініціатором чи організатором антитерористичної операції – питання не по окладу, оскільки подібні заходи плануються лише в центральному апараті СБУ, точніше – у Центрі спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів, який скорочено називають ЦСО «А» або, подібно до російського аналогу, іменують «Альфою».

Ще 24 лютого 2014 року тодішній народний депутат України Геннадій Москаль оприлюднив «Оперативний задум нейтралізації екстремістської діяльності учасників протестних заходів», який був реалізований Службою безпеки України як антитерористична операція «Бумеранг», що проводилась одночасно з силовою акцією Внутрішніх військ та МВС України під кодовою назвою «Хвиля».

З тексту «Оперативного задуму» видно, що він складався в Центральному апарату СБУ, а точніше – у ЦСО «А» СБУ, а загальне керування зачисткою Майдану покладалось на тодішнього керівника цього підрозділу Служби безпеки України генерал-майора Олега Присяжного.

Що ж стосується начальника Головного управління СБУ в Києві та Київській області Олександра Щеголєва, якого зараз судять, то хоча він був призначений керівником операції, за своєю посадою Щеголєв ну ніяк не міг приймати рішення про залучення спецпризначенців з управлінь СБУ різних областей, здійснення силами Департаменту оперативно-технічних заходів СБУ контролю радіоканалів у зоні АТО чи «забезпечення спільно з митними органами ретельного контролю за переміщенням вантажів через державний кордон з метою недопущення контрабандного ввезення засобів ураження».

Але щось не чути про затримання (чи, хоча б, оголошення в розшук) автора й організаторів операції «Бумеранг». Як не чути про допити колишніх співробітників Департаменту оперативної служби МВС України, які під час «майданних» подій слідкували за ватажками акцій протесту та організовували викрадення активістів.

Як приклад можна навести викрадення Юрія Вербицького та Ігоря Луценка в ніч на 21 січня 2014 року з Олександрівської лікарні Києва. Телефон Ігоря прослуховувався в Департаменті оперативно-технічних заходів МВС України з санкції судді Апеляційного суду м.Києва Віктора Глиняного в рамках зареєстрованого фіктивного кримінального провадження, а за активістом здійснювалось цілодобове візуальне спостереження екіпажами ДОС МВС України. Зафіксувавши прибуття Луценка та Вербицького в лікарню, «міліцейські» нишпорки передали інформацію про їх місцезнаходження охоронцям кримінального авторитета Олексія Чеботарьова, які викрали громадських діячів з кабінету лікаря, катували й викинули їх у лісосмузі, де Вербицький загинув унаслідок того, що не міг у зимову пору вибратись з лісу через переломи кісток ніг.  

Вже в квітні 2014 року слідство встановило осіб, причетних до викрадення, наразі один з підозрюваних арештований, решта оголошені в розшук. Обвинувачення висунуто також двом співробітникам поліції, колишнім міліціонерам, які в 2014 році за вказівкою начальства зареєстрували щодо Луценка вигадане кримінальне провадження та внесли в Апеляційний суд м.Києва клопотання про надання згоди на проведення негласних слідчих дій щодо громадського активіста. Але безпосередні виконавці, ті, хто слідкував за Луценком і передав його в руки «тітушек», перебувають поза увагою Генпрокуратури.

Більш того, виправдовуючи відсутність результатів у розслідуванні «справи Майдану», начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк у ефірі 112 каналу 14 грудня 2017 року пояснив, що в усьому, мовляв, винувати народні депутати, які не ходять на допити. Дослівна цитата:

«Проблематика розслідування – величезна. Ми розслідуємо понад 3,5 тисячі злочинів. Ігор Мірошниченко тривалий час не з’являється, не дивлячись на десятки викликів. Бо він народний депутат, стосовно нього не можна застосувати привід. Напевно, він цим користується». 

https://ua.112.ua/polityka/sprava-pro-rozstrily-na-maidani-horbatiuk-poobitsiav-opryliudnyty-spysok-nardepiv-iaki-ihnoruiut-dopyty-424996.html

З метою допомогти Сергію Вікторовичу, нарешті організувати досудове розслідування обставин загибелі понад сотні людей автор цих рядків, по-перше, інформує начальника Департаменту спеціальних розслідувань, що колишній народний депутат VII скликання Ігор Михайлович Мірошниченко, обраний у грудні 2012 року по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу від партії ВО «Свобода», свої депутатські повноваження склав ще 27 листопада 2014 року. І ніяка недоторканність ось вже три роки не заважає його допитати (втім, як не заважала й тоді, коли Мірошниченко мав посвідчення народного депутата). Якщо Горбатюк не знає, як оформити повістку для виклику громадянина Мірошниченка з метою допиту як свідка в кримінальному провадженні – я готовий йому безкоштовно допомогти. За потреби можу навіть розповісти, як здійснити привід свідка в разі ігнорування Мірошниченком викликів на допит.

От тільки незрозуміло, яке відношення екс-депутат має до розробки плану з зачистки Майдану чи організації незаконних НСРД щодо учасників акцій протесту. Тому раджу Горбатюк направити повістки, передусім, у Національне антикорупційне бюро України, де зараз служать люди, безпосередньо причетні до масових вбивств у центрі Києва.

Насамперед, йдеться про розробника антитерористичної операції «Бумеранг», авторству якого належать поданий вище «Оперативний задум». Це – нинішній заступник директора НАБУ Анатолій Миколайович Новак.

Про послужний список Новака на сайті НАБУ сказано наступне:

«2003 – 2015 рр. – на посадах офіцерського та вищого офіцерського складу Служби безпеки України. У 2003 році був зарахований до бойового підрозділу 1 управління ЦСО А СБ України, в якому проходив службу від посади офіцера до керівного складу управління. Більшість часу проходив службу у відділі, спеціалізацією якого було звільнення заручників з будівель, надземних, надводних видів транспорту та метро. Брав участь у проведенні та організації більше сотні спеціальних заходів. Пройшов ряд курсів у підвищенні спеціальних професійних підготовок. 2012 — 2014 рік – був на посаді помічника начальника ЦСО А СБ України, де в основному виконував функції по організації спеціальних заходів».

Якщо Горбатюк не розуміє, що це означає, то пояснюю – Новак у 2012-2014 роках, будучи  довіреною особою начальника ЦСО А СБУ Присяжного, обіймав посаду його помічника, а до службових обов’язків Новака належала розробка планів та організація антитерористичних операцій. Зокрема саме Новак є автором операції «Бумеранг» та організатором захоплення Будинку профспілок спецпризначенцями СБУ, внаслідок чого будівля була спалена, а кілька людей загинуло. Тож якщо на лаві підсудних перебуває виконавець цієї операції Щеголєв, незрозуміло, чому досі не вдягнуті наручники на її організатора.

Що стосується співробітників Департаменту оперативної служби МВС України, які слідкували за учасниками акцій протесту і які можуть бути причетними до викрадення активістів, то їх також слід шукати в лавах НАБУ, куди вони перебрались разом з колишнім директором ДОС МВС України Борисом Індиченком.

На фотографіях – нинішні співробітники відділу візуального спостереження Оперативно-технічного управління НАБУ. Фотографії були зроблені в січні-лютому 2014 року, коли ці високодостойні пани служили в ДОС МВС України та працювали по активістах Майдану, видаючи себе за учасників акцій протесту.

Ці фотографії знаходились на флеш-носії, який був втрачений у серпні 2016 року співробітником НАБУ і на якому містились, окрім подібних фотографій, також списки претендентів на роботу в ОТУ НАБУ, зведення візуального спостереження, відео- та фото матеріали, отримані в результаті проведення НАБУ негласних слідчих (розшукових) дій, а також документи МВС України з грифом «таємно». Зокрема – Інструкція «Про організацію роботи за оперативно-розшуковими справами та справами контрольного провадження оперативними підрозділами органів внутрішніх справ України», затверджена наказом МВС від 17.12.2012 року №07, та Інструкція «Про організацію взаємодії підрозділів оперативної служби зі слідчим та оперативно-розшуковими апаратами органів внутрішніх справ», затверджена наказом МВС від 12.12.2012 №05.

Оскільки Служба безпеки України явно не збирається наводити бодай елементарний порядок з секретним документообігом у НАБУ й досі навіть не притягнула до відповідальності осіб, які виносили за НАБУ на приватних флешках документи, що мають гриф обмеженого доступу, то, можливо, хоча б Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури зацікавиться, яким чином серед секретних документів Національного антикорупційного бюро України опинились фотографії з Майдану?

Якщо Горбатюк, нарешті, пригадає, для чого був створений його Департамент, рекомендую розпочати з допиту ось цього пана, фотографія якого була на злощасній флешці.

Хто-хто, а він може багато чого розповісти про те, хто слідкував за учасниками акцій протесту перед їх викраденням.

Володимир БОЙКО, спеціально для «ОРД»

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

18.12.2017 20:41 В перспективе мы увидим лицо Новака

В перспективе вы увидите настоящее лицо Толи Новака. Это “оборотень в погонах” который замешан в серьезных махинациях еще по работе в СБУ. И очень скоро вы услышите как пропадают ценные вещи и денежные средства после посещения квартир и домов бойцами спецназа НАБУ. Новак поставил задачу забирать все что плохо лежит. И то что Толя Новак имеет научную степень так вообще вызывал смех всех офицеров Альфы. Толя продал материалы ОРД ректору какого то Харьковского вуза и приболтал его на получение степени “кандидат наук”. Он же два слова связать не может. Пиздец. Сытник будь с ним осторожен. Это хитрый малый который слил оперативные данные многих ОРД в СБУ.


18.12.2017 21:39 Юрист мусорку

Ещё раз обзовёшь Сытника пидарасом, я тебя к смотрящему в 212-ю хату закину. Тогда сам пидарасом станешь. Причём сразу с прописки.


18.12.2017 23:09 гатило

колишніх мусорів не буває як і колишніх ф-сбушників так що порхатий вальцман і ко не могли дозволити зробити не підконтрольне набу-висновок один в середині кагала йде боротьба за клієнтів що зможуть заплатити за мовчання або закриття справи за великі грощі між гріцаком аваковим матіосом луценко та решти донацистів та жидомасонів-всіх до чаушеску


18.12.2017 23:20 Женя

У Януковича за улицу и титушек отвечал Енакиевский! Енакиевский спонсирует ДНР ЛНР и работает на фсб России! Как бега так в Москву! Где работа НАБУ?????!!!!! Вся шелупонь Енакиевского в Украине спокойно живут!


19.12.2017 0:37 Александр Викторович

… статья — не о чем! при чем тут НАБУ? Как можно связать не связываемое! Даже если бывшие сотрудники ДОС были на майдане? работа такая! направили выяснять обстановку и т.п.! при чем тут все остальное?!


19.12.2017 4:43 пустозвонам

О чем гуторите профаны.Для того чтобы о чем-то вести речь надо знать предмет.Службы о которых вы ведете речь априори не могли применять оружие.Их задача устанавливать и документировать, а затем передавать гласным сотрудникам.Надо выяснить кто отдал приказ, боевое распоряжение и знать где искать эти документы, а они есть.Надо знать как проходят шифровки и даже если приказ был устный то патроны надо списать.Кто провел на складах и в хранилищах инвентаризацию оружия.Должна быть его недостача, исследовал движение после выдачи.Там тоже свой порядок.Нюхачи драные.Такиеже и следователи, прокуроры процессуальные.МВД полу чает оружие на складах МО.СБУ,МЧС также.Затем движение на склады ВВ МВД,а оттуда уже получают войска, милиция или полиция,др ведомства и подразделеня.,т е конечный потребитель.Планы и концы надо искать в ООП, и штабе МВД.Там круг сотрудников ограничен.Их нельзя миновать.И так вниз по вертикали.Не ленте в вопросы где вы не компетентны.Там мусором хвалится что знает Борю.Лжет,т как по уровню развития не мог с ним общаться да и по должности.Также деликатны расследуют и дело Кравченко.А ведь он был под наружной СБУ, снималась информация с каналов связи.Кто и для кого.Пустозвоны


19.12.2017 7:33 Зачем передергивать?

Заглавие не соответствует содержанию статьи Зачем притягивать расстрелы к тому, что делали указанные персонажи на Майдане? Бойко в интервью называл И. Луценко своим другом, желание посчитаться с персонажами понятно, но зачем расстрел более 100 человек приплетать?


19.12.2017 7:51 Александр

Законы принимают депутаты ВР. Принятые законы обязательны для исполнения всеми. В стране начались массовые выступления людей. Депутаты приняли так называемые диктаторские законы. Кто то понёс наказание? Конечно избиение митингующих чья то провокация. Установили кто это организовал? Стрельба. Как минимум Пашинский дважды светиться с оружием. Это снайперская винтовка в багажнике автомобиля и вывезенное и уничтоженное оружие, части которого потом нашли в лесопосадке. Есть ответ? И ко всем планам. Это работа. Что сейчас нет таких планов? Кто то же даёт команды оцепить кварталы, здания. Уже блокируется транспорт на котором мирные люди пытаются ехать на Михоиайдан (Запорожье). Это делается без плана и по личному желанию полицейских и нацгвардейцев? Горбатюк ищет только рядовых исполнителей, а наказывать надо организаторов. Организаторов не подготовки планов, а убийства людей. А это не надо сегодня господствующей власти. Да и тем, кто прийдет следующий. У любой медали есть две стороны и ещё кое что. И на беглого Януковича все списать не получиться.


19.12.2017 9:28 АТО

Горбатюк спеціально затягує справи Майдану і робить видимість роботи! Притягує невинних осіб, а винних відпускає! Бездара і популіст, якого фінансують з Кремля! Но люди ж бачуть все… Ефект “бумерангу” не за горами!


19.12.2017 9:49 .....

А орденов то и медалей шо у Брежнева. Херой бля. А чо херой не в тюрьме???


19.12.2017 10:52 Сирожка пашутиньський

Я буду проти себе кримінальні справи розслідувати? Аха. Буду. Віками.


19.12.2017 10:57 SHMULL

ЕЩЁ ОДНА ПОПЫТКА ГОВНОЕДОВ ЗАМАЗАТЬ ГАВНОМ ВСЕХ ВСЯ….НУ, НУ.


19.12.2017 17:53 Потерпевший

“Мусорок ” Ты Чесный и Справедливый !!! Скорее всего Тебя , как и меня , “загнали” на гражданка . Режешь правду матку !!! Всегда оставайся Таким !!!


19.12.2017 17:56 Потерпевший

“Мусорок ” Ты Честный и Справедливый !!! Скорее всего Тебя ,как и меня , “загнали” на гражданку. Режешь правду матку !!! Всегда оставайся Таким !!!


19.12.2017 19:11 Справедливый

Уже только ленивый или крестьянин из задрыпаного села не знают, что и майдаунов и милиционеров одновременно расстреливали грузинские снайперы, которых завезли к нам организаторы переворота. Неужели вы нас воспринимаете по-прежнему за необразованное быдло, которому можну вешать лапшу и рассказывать сказки про это.На Ю-тюбе полно роликов о признании самих снайперов-грузин как они стреляли в противоборствущих на Институтской.Как сначала завалили ребят в погонах, а потом протестующих. Причем туи Альфо, Бета и Гамма?


19.12.2017 19:45 Потерпевший

Обычно исполнители , таких Преступлений , “залётные” , а вот заказчики и организаторы …. “Залётные” без серьёзной поддержки , и сопровождения не пронесли бы оружие , плюс место от куда велась стрельба …


20.12.2017 6:39 Кэп

Во-первых, относиться всерьёз к этому следствию, учитывая, что не расследуются преступления второй стороны, а протесты, в результате которых гибли силовики, называются “мирными” может ТОЛ ко наивный дурак. Во-вторых, обществу нарисовали “образ врага” в виде сотрудников “Беркута”, вот и работает следствие на то, чтобы правдами и неправдами сделать виноватыми по максимуму тех пацанов, которые тогда носили синий камуфляж. И единственный шанс хоть где-то и в чем-то узнать правду — ждать, когда вчерашние союзники по майдану начнут делить власть ещё больше и выбрасывать друг на друга компромат, что они уже начинают делать.


26.12.2017 12:30 мальчиш плохиш

После победы революции достоинства (по другой терминологии — державного перевороту) вообще не понятно кто в Украине ЗЛОДЕЙ а кто ГЕРОЙ. И это не только про эмоциональные дефиниции СМИ, а и про сухие юридические решения. Например пособники злочинной влады Януковича которые лично командовали штурмом майдана (Устименко А.В. -“Устим” и Шайтанов В.А.-“Вал”) теперь не полковники а генерал-майоры, повышены в должности и лично возглавляют украинскую “Альфу”. Уверен что и после следующей революции они не пропадут — подобные исполнители нужны диктаторам всегда. Но не в этом суть плохо другое — Украина как самодостаточное государство окончательно деградировало и не способно к самоочищению власти — согласно рейтингам доверие к президенту, ВР, полиции примерно 5-10 процентов. Никто сейчас даже не пытается на государственном уровне определить что такое ХОРОШЕ а что такое ПЛОХО (кроме резве Саакашвили и его 1000 сторонников) и бороться за улутшения, а народ это хавает. Народу все пофигу. А в результате народ имеет ту власть которую заслуживает.


31.01.2018 13:33 Ростислав

Это Андрей Игоревич Браславский, человек обещавший по костям таких же как он оперов выйти в начальство. Вот и вышел, сука.


31.01.2018 13:33 Ростислав

Это Андрей Игоревич Браславский, человек обещавший по костям таких же как он оперов выйти в начальство. Вот и вышел, сука.


Комментировать