ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Статки сім’ї митника “Ягодина”: “Range Rover”, будинок, трикімнатна квартира

Сім’я волинського митника Валентина Кардашука, який багато років відпрацював на “Ягодині”, задекларувала чималий будинок в передмісті Луцька, квартиру в новобудові обласного центру та дорогі авто “Hyundai Santa Fe” та “Range Rover Evoque”.

За які кошти з’явилося вартісне майно в подружжя Кардашуків із невеличкими зарплатами з’ясовував Центр журналістських розслідувань “Сила правди”.

СТАЖ ПОДРУЖЖЯ МИТНИКА ТА ІНЖЕНЕРА ЛАБОРАТОРІЇ ДЕРЖПІДПРИЄМСТВА

Валентин Кардашук – митник із багаторічним стажем. Як повідомили на Волинській митниці, кар’єру в митних органах він розпочав у 2002 році з посади головного інспектора вантажно-пасажирського відділу “Римачі” Ягодинської митниці. Згодом працював старшим інспектором, головним інспектором на митних постах “Ягодин” (близько семи років), “Володимир-Волинський”, “Устилуг”, “Волинь-Центральний” та в самій структурі Ягодинської і Волинської митниці. Зараз – на посаді старшого державного інспектора відділу митного оформлення №2 митного поста “Володимир-Волинський”.

Дружина митника – Аліна Кардашук тривалий час працювала на державному підприємстві “Луцький комбінат хлібопродуктів №2”. Це одне з найбільших і найпотужніших зернозберігаючих та зернопереробних підприємств країни в останні роки доведене до великих боргів. Кілька років тому тут трапився скандал із зникненням зерна на 57 мільйонів гривень, а саме підприємство зараз перебуває в стадії банкрутства, його майно передали в оренду Чортківському комбінату хлібопродуктів.

Як повідомили працівники Луцького КХП №2, дружина митника Валентина Кардашука відпрацювала на підприємстві багато років.

Вона була інженером у виробничо-технічній лабораторії на підприємстві. Це була її перша робота, як закінчила університет, так і працювала в нас. То вважайте до 20 років стажу. Звільнили її за скороченням у серпні 2017-го, – розповіли працівники Луцького КХП №2.

ДОХОДИ СІМ’Ї КАРДАШУКІВ ЗА ОСТАННІ РОКИ: ВІД 50 ДО 100 ТИСЯЧ НА РІК

Сім’я Кардашуків працюючи на митниці та Луцькому КХП№2 у своїх паперових деклараціях про майно і доходи за 2011-2015 роки та електронній декларації за 2016 рік вказує досить скромні цифри. Ба більше, у 2011 та 2012 роках доходів Аліни Кардашук взагалі не вказано. Ймовірно, в той час жінка перебувала в декреті.

Загалом же річний задекларований річний дохід сім’ї становить від 50 тисяч у 2011 до 105 тисяч гривень у 2016-му.

 

2011 р.

2012 р.

2013 р.

2014 р.

2015 р.

2016 р.

Валентин Кардашук

50755,18

54846,11

60035,34

39043

51319,03

69882

Аліна Кардашук

8242,06

15479

33852,77

35366

Усього:

50755,18

54846,11

68277,4

54522

85171,8

105248

До 2011 року зарплата у Валентина Кардашука також була невисокою. Протягом 2002-2017 років на митниці йому нарахували 672 тисячі 520 гривень зарплати.

Витяг із відповіді Волинської митниці ДФС на запит журналіста щодо нарахованих виплат Валентину Кардашуку за період його роботи

При таких доходах Кардашуки зуміли збудувати будинок в передмісті Луцька та поміняти кілька автомобілів.

ВИШУКАНИЙ БУДИНОК В ПЕРЕДМІСТІ НА 200 КВАДРАТІВ, «RANGE ROVER» ТА ТРИКІМНАТНА КВАРТИРА В ЦЕНТРІ МІСТА: СТАТКИ СІМ’Ї

В останній декларації за 2016 рік Валентин та Аліна Кардашуки задекларували земельну ділянку площею 11,2 сотки в селі Рованці біля Луцька, а також будинок на цій ділянці площею 192 кв. м. Будівництво будинку завершили у 2012 році, а розпочали найімовірніше не раніше 2009 року, коли оформлене право власності на ділянку. Наразі поруч на ділянці є ще двохповерхова господарська споруда з гаражем площею 100 кв. м.

Окрім цього будинку, Кардашуки декларують і трикімнатну квартиру в обласному центрі. Квартира на 92 кв. м. знаходиться у новобудові в самісінькому центрі Луцька – в будинку на проспекті Волі, 4б. Цей будинок звели досить швидко: розпочали на початку 2012 року, а в жовтні 2013-го шестиповерхівку вже завершили.

Напередодні в ЗМІ писали, що в цьому ж будинку придбала дві квартири дочка екс-прокурора області Андрія Гіля, дружина колишнього заступника начальника Волинської митниці Юрія Терещука Галина Терещук. Валентин Кардашук, очевидно, вирішив оселитися неподалік від сім’ї колеги. Офіційно квартиру записали на дочку-школярку Ангеліну.

Ріелтори розповідають, що ціни на нерухомість в цьому будинку становили близько 1000 доларів за кв. м. Тож трикімнатна квартира на 92 кв. м. мала б потягнути на кругленьку суму.

Та окрім нерухомості, Кардашуки лише за останніх п’ять років змінили кілька автомобілів.

У 2011 подружжя декларувало три авто: окрім “Hyundai Santa Fe” 2008 року випуску ще “Toyota Camry” 2010 року випуску та “Chevrolet Captiva” 2008 року випуску.

За рік останнє авто із декларації зникло, проте жодних доходів від продажу задекларовано не було. Ще за рік, тобто у 2013-му, в подружжя з’являється новесенький “Range Rover Evoque” того ж року випуску. Ціни на такі авто починаються від 45-50 тисяч доларів.

У 2014-му із декларації зникає “Toyota Camry”, однак ніякого доходу від його продажу знову ж таки не задекларовано.

Уся задекларована нерухомість та автомобілі, за даними е-декларації, зареєстровані на дружину митника Аліну Кардашук та дочку Ангеліну. Тоді як на самого митника офіційного нічого не зареєстровано.

Після звільнення з Луцького КХП№2 у 2017 році Аліна Кардашук зареєструвалася фізичною особою-підприємцем. З даними аналітичної системи “YouControl”, основний вид діяльності – роздрібна торгівля ліками. Тож невдовзі, сім’я митника, очевидно, окрім власного будинку, побудує ще і власний бізнес.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

Центр журналістських розслідувань “Сила правди” кілька разів різними способами намагався поспілкуватися із митником Валентином Кардашуком, аби дізнатися як із доходами у 50-100 тисяч на рік (4-8 тисяч гривень на місяць) зуміти збудувати вишуканий будинок, придбати велику квартиру у новобудові в центрі Луцька та ще й змінити кілька авто, одне з яких на ринку вартує щонайменше 45-50 тисяч доларів.

Відповідальна за доступ до інформації на Волинській митниці Валентина Черниш порадила звернутися до безпосереднього керівника Валентина Кардашука – начальника відділу митного оформлення №2 митного посту “Володимир-Волинський” Бориса Архимовича.

Я з ним працюю буквально півроку. Не знаю що там в нього. Я йому телефонував казав, питав його дозволу чи можна дати телефон – він каже, що не можна. Я йому пояснив, але він сказав, що не хоче спілкуватися, – розповів Борис Архимович.

Ми залишили начальнику відділу митного оформлення контактний телефон, аби він передав його своєму підлеглому. Однак протягом кількох днів ніхто так і не зателефонував.

Ще раз поспілкуватися із Валентином Кардашуком ми спробували через його дружину, контакти до якої знайти виявилося легше.

Я збережу ваш номер, він вам набере, – відповіла дружина митника Аліна Кардашук.Однак і після цього жодного дзвінка від посадовця не надійшло.

Я передала йому номер, але він сказав, що не має ніякого бажання з вами спілкуватися, – каже Аліна Кардашук наступного дня.

Ми запитали в дружини митника, можливо вона могла б пояснити походження майна, яке в основному записане саме на неї і дочку, але жінка відповіла коротко:

– Я не буду з вами розмовляти про мої доходи і нічого пояснювати. До побачення! – завершила розмову Аліна Кардашук.

 

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

30.03.2018 11:37 ну так шо ?

в чем прикол ? дали ему заработать, он и заработал , в чем прикол ? В чем его вина ? может спросить у тех, кто продал ему должность , тысяч за 50 енотов ??? …


30.03.2018 11:52 удивили, митники все такие

детектор лжи даже не дергается, когда они говорят что штука баксов это не взятка, а так, мелочь


30.03.2018 13:09 Репортер

Так жить сейчас стало нормой, мы в европе или где?

“МОГУ СЕБЕ ПОЗВОЛИТЬ”:

_ЖЕБРИВСКИЙ ПРОКОММЕНТИРОВАЛ ОТДЫХ В ОАЭ

1,5 миллиона — дивиденды, 1 миллион гривен — материальная помощь от предприятия, в котором я являюсь акционером. Приблизительно, 600 тысяч (за год? - ред.) заработная плата, 600 тысяч у жены зарплата и так далее”, – поделился он.

Глава Донецкой ОВГА подчеркнул, что поехал отдохнуть в честь своего дня рождения.

“Я на день рождения на 5 дней поехал отдохнуть, какой-то человек сфотографировал, и все сайты показали, как Жебривский за тысячу долларов в день может себе позволить. Да, могу! Я за это налоги заплатил”, — уточнил он.

Сестра Жебривського — Филя Жебривська — хозяйка фармацевтического завода “Фармак”, имеет состояние свыше 200 млн. долларов. Сам Жебривський имеет акции завода сестры и получает долю прибыли предприятия в виде дивидендов

https://newsone.ua/news/politics/mohu-sebe-pozvolit-zhebrivskij-pr okommentiroval-otdykh-v-oae.html


30.03.2018 13:12 ТВАРИ ГРАБЯТ УКРАИНУ

Ми вперше публікуємо сенсаційні факти масштабного розкрадання Державного бюджету за допомогою “схемного кредиту”. Організатори привласнюють мільярди гривень щомісячно. І все це під “дахом” керівництва Державної фіскальної служби, яке так розхвалює прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

У попередній частині розслідування про самостійний похід Володимира Гройсмана на вибори ми описали маніпулятивні технології громадської думки із залученням відомих політичних експертів. Звичайно, це лише частина “політичної машини” прем’єр-міністра. Та серйозні політичні амбіції потребують серйозних фінансів. Ми отримали факти, які свідчать про вражаючі за своїми масштабами схеми розкрадання Державного бюджету у системі повністю підконтрольній Володимиру Гройсману та його вірній людині – голові ДФС Мирославу Продану. Тільки за один місяць організатори отримують “чистими” більше 9 млрд. грн.

Злочинні схеми нетерпимого до корупції

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман із боями планомірно вибудовує власну владну вертикаль. При цьому, він вміє постояти за своїх. Ось відповідь голови Уряду Гройсмана нардепу Тетяні Остріковій на питання щодо “інституту виконуючих обов’язків” та конкретно в.о. ДФС Мирослава Продана: «Він дуже відповідальний керівник. І дуже прогресивний, і абсолютно нетерпимий до будь-якої корупції. І бореться з контрабандою. І дає гарні показники».

Така характеристика з уст Гройсмана, скупого на похвали чиновникам, дорогого стоять. Її вартість – мільярди гривень. Нам вдалося отримати доступ до документів податкових органів, що дало змогу відтворити схеми розкрадання бюджету за допомого сумнозвісного “схемного кредиту”. Тільки за січень-лютий цього року, за скромними підрахунками, від всього лише частини злочинних схем, з бюджету було виведено майже 20 мільярдів гривень.

Ключовими регіонами, де активно працюють “чорні діри” є: м. Київ — 21,6 млрд. грн., Львівська обл. – 7 млрд. грн., Київська обл. – 6,7 млрд. грн., Донецька обл. – 5,2 млрд. грн., Дніпропетровська обл. – 4,9 млрд. грн., Волинська обл. – 2,8 млрд. грн., Вказані цифри це обороти фірм лише за 2 місяці, що здійснюють т.з. “скрутки” та реалізовують “схемний кредит”. Усього йдеться про 48,5 мільярда гривень із яких до 40% (20% + 20%) залишилося в кишенях організаторів схем — 19, 4 млрд. грн. В середньому 9,7 млрд. грн. в місяць. І це лише за частиною схем. Якщо порахувати річний вимір, то недоотримання бюджету складатимуть – 116,4 мільярда гривень.

Якщо коротко, то одна із типових схем виглядає так: підприємства “А” офіційно імпортують товар та продають його за готівку. А потім документи, що залишилася на руках, за винагороду продають фірмі “Б” (за допомогою фіктивного договору про продаж та доставку товару) . Причому кошти за товар можуть реально переховуватися і “обналічуватися” або ж просто залишатися на фірмі “Б” у вигляді боргових зобов’язань.

Фірма “Б”, в свою чергу, продає фірмам “В” документи на різну продукцію; “скручує” (на жаргоні спеціалістів). Документи можуть стосуватися товарів, хоч якось пов’язаних із операціями купівлі у фірм “А”, так і зовсім на інший товар. Сигарети запросто можуть “перекрутитися” в соняшникову олію. Продаються документи фірмами “Б” фірмам “В” (останні часто є реально працюючими експортерами) за 7-11% від реального обороту.

Фірма “В” в результаті фіктивної купівлі має документи на товар, який або сама виготовила або придбала за нижчу ціну. Потім уже цей товар по документам йде на експорт і держава повертає ПДВ.

Читайте также: В Украине ликвидируют налоговые инспекции Саме фірми ланки “Б” у схемі є ключовими. На них лягає основний тягар фіктивних операцій і саме по ним легко можна вирахувати порушення. Тому “живуть” (працюють по схемам) вони не довго — в середньому 2-3 місяці, і вчасно закриваються. На зміну їм приходять нові. Зараз стала поширеною практика, коли юридично компанії-“скручовачі” оформляються на мешканців окупованих територій, щоб складніше було притягнути до відповідальності.

Уся вищеописана схема у повному форматі дає змогу мінімізувати прибутки, “обналічувати” кошти, уникати оподаткування і по суті отримувати фіктивне ПДВ від держави. Податківці просто не можуть не побачити такі масштабні “скрутки”! Адже операції проводяться стисло в часі і на великі суми. Доступ до баз даних податкових накладних мають сотні працівників ДФС . Та вони не зупиняють мільярдні операції і не затримують порушників «на гарячому». Чому?

До слова, анонсовано з 22 березня запуск нового механізму зупинки електронних податкових накладних за допомогою СМ КОР (система автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків). Відтепер рішення про реєстрацію або відмову реєстрації ПН/РК має ухвалювати Комісія регіонального рівня протягом 5-ти днів. Коли ж об’єм постачання становитиме понад 30 млн. грн., то рішення протягом 7 днів ухвалюватиметься на центральному рівні. Проте, без зміни головного принципу роботи – “запрограмована бездіяльність по визначеним фірмам” усі ці новації не мають особливого значення. Це лише призведе до ще “пліднішої” співпраці “смотрящих” із податківцями на місцях.

Інститут “смотрящих”

Створення дохідних схем, розподіл награбованого покликані забезпечувати спеціальні “смотрящі”. За кожним регіоном закріплений свій менеджер:

м. Київ. Загальний оборот схеми (січень-лютий 2018р.): 21,6 млрд. грн.

“Смотрящий”: ПУЛЯ Євген Валерійович

Ключова фірма “скрутки”: ТОВ “Белмонт груп” (ЄДРПОУ:41113589, керівник – Мерабішвілі Артур Акакійович)

Львівська область. Загальний оборот схеми (січень-лютий 2018р.): 7 млрд. грн.

“Смотрящий”: КОСТЮК Василь Васильович

Читайте также: Стало известно, когда полиция сможет останавливать авто на еврономерах Ключова фірма “скрутки”: ТОВ “Фрутта опт торг» (ЄДРПОУ:41191557, керівник – Додатко Євген Вікторович)

Київська область. Загальний оборот схеми (січень-лютий 2018р.): 6,7 млрд. грн.

“Смотрящий”: КАРФІК Юрій Юрійович

Ключова фірма “скрутки”: ТОВ “Юнікорс” (ЄДРПОУ:41010559, керівник – Маслов Максим Євгенійович)

Донецька область. Загальний оборот схеми (січень-лютий 2018р.): 5,2 млрд. грн.

“Смотрящий”: СТАДНИЧЕНКО Ігор Григорович

Ключова фірма “скрутки”: ТОВ “Риба торг” (ЄДРПОУ:41444193, керівник – Приходько Василь Іванович)

“Смотрящі” передають кошти безпосередньо керівництву ДФС, що й забезпечує “сліпоту” контролерів та стабільну роботу схем. Передають саме тому, кого так хвалить Гройсман, Мирославу Продану. Один із найбільших гаманців прем’єра для забезпечення безбідного життя та політичних амбіцій в надійних “нетерпимих до корупції” руках земляка!

ПРИМ.: в додатках: — схема розкрадання бюджету; — в окремих постах конкретні приклади по ключовим регіонам. СХЕМИ, ФІРМИ, ІМЕНА, ДОКУМЕНТИ тощо.

Ми оприлюднюємо лише частину опрацьованої інформації з отриманого масиву даних: впевнені, що цього достатньо, щоб запрацювали правоохоронні органи, принаймні ті, котрі не “в долі” від цих схем. Окремим каналами комунікації з матеріалами також ознайомлені нардепи, антикорупціонери, журналісти та самі учасники схем. Тому будь-яка реакція чи її відсутність говоритиме багато про що…


30.03.2018 13:25 Римачі

Все в нормі!Хлопчики та дівчатка-пишіть заяви,працюйте,буде і у Вас маєток та машина з квартирою у центрі міста!!!


Комментировать